Флейти

Флейти
Історія розвитку флейти:

Якнайдавнішою формою флейти, мабуть, є свисток. Поступово в трубках свистків стали прорізати пальцеві отвори, перетворюючи простий свисток у флейту, на якій вже можна було виконувати музичні твори.

Подовжня (довга) флейта була відома в Єгипті ще п\'ять тисяч років тому і вона залишається основним духовим інструментом на всьому Близькому Сході. Подовжня флейта, що має 5-6 пальцевих отворів і здібна до октавного передування, забезпечує повний музичний звукоряд, окремі інтервали усередині якого можуть мінятися, утворюючи різні лади за допомогою перехрещення пальців, закриття отворів наполовину, а також зміни напряму і сили дихання.

Поперечна флейта з 5-6 пальцевими отворами була відома в Китаї щонайменше 3 тисячі років назад, а в Індії і Японії - більше двох тисяч років назад. У Європі в період Середньовіччя були поширені, в основному, прості інструменти типу свистка, а також поперечна флейта, яка проникла до Центральної Європи зі сходу через Балкани, де до цих пір залишається найпоширенішим народним інструментом.

До кінця XVII століття поперечна флейта була вдосконалена французькими майстрами, які, зокрема, додали до шести пальцевих отворів клапани для виконання повного хроматичного звукоряду. Володіючи експресивнішим звучанням і високими технічними можливостями, поперечна флейта незабаром витіснила подовжню (блок-флейту) і до кінця XVIII століття зайняла міцне місце в симфонічному оркестрі і інструментальних ансамблях.

Між 1832 і 1847 Теобальд Бем удосконалив інструмент, який з тих пір вже відносно мало змінився. Він ввів наступні найбільш важливі нововведення: 1) розташував великі пальцеві отвори відповідно до акустичних принципів, а не зручностей виконання; 2) забезпечив інструмент системою клапанів і кілець, що допомагає закривати всі отвори; 3) використав циліндровий канал старих часів, але з параболічною головкою, що поліпшило інтонацію і вирівняло звучання в різних регістрах; 4) перейшов на використання металу для виготовлення інструменту, що в порівнянні з дерев\'яним інструментом підсилило блиск звучання. Флейти зазвичай робилися зі срібла, хоча деякі виконавці все ще віддавали перевагу дереву; у XIX столітті були популярні також інструменти з скла і слонової кістки.

Блок-флейта

Блок-флейта, блокфлейта (довга флейта) - духовий інструмент, як правило, з дерева або пластику. Має дуже мало спільного із звичайною, поперечною флейтою. Блок-флейту тримають вздовж, вдуваючи повітря в отвір, розташований на торці трубки. Поряд з цим отвором, подібно до будови свистка, розташований вихідний отвір з гранню, що розтинає повітря. На самій трубці розташовані отвори, що закриваються пальцями для видобування різних тонів. Блок-флейта в «серйозній» музиці поширена мало, в основному використовується в народній музиці і для навчання дітей.

Поперечна флейта

Поперечна флейта - духовий інструмент, що виготовляється в даний час із спеціальних металевих сплавів. Складається з циліндрової трубки, відкритої внизу і зневеликим бічним отвором у верхній кінцевій частині. У цей бічний отвір вдувається повітря, і на цьому ж отворі відбувається розтин потоку повітря гострою кромкою. Гравець тримає флейту горизонтально, чому вона і називається поперечною, на відміну від блок-флейти, яку тримають під час гри як кларнет.

Окрім вищезазначених двох отворів, флейта має 11 дірочок, які закриваються клапанами. Додавання пальців до клапанів називається аплікатурою. При всіх закритих дірочках флейта дає найбільш низький звук. Оркестрова флейта має діапазон в три октави починаючи від сі малої октави. Вищі ноти виходять за допомогою звуків натуральної гамми, що здобуваються від нот в першій октаві внаслідок стискання губ. Ноти звучать як і пишуться, в ключі соль. Низький регістр флейти слабкий, але має м\'який, бархатистий звук; середній і особливо верхній регістри сильніші.

Флейта-пікколо

Вона ж мала флейта, по конструкції аналогічна звичайній поперечній флейті, але в два рази менша і звучить на октаву вище.

Альт-флейта Yamaha YFL-A421E

Альт-флейта Yamaha YFL-A421E

Yamaha YFL-A421E: • Лад G; • Пряма голівка; • Золота латунь; • Прозорий лак; • Закриті клавіш..

60900.00грн.

Бас-флейта Yamaha YFL-B441

Бас-флейта Yamaha YFL-B441

Yamaha YFL-B441: • Лад C; • Золота латунь; • Прозорий лак; • Закриті клавіші зі срібним покрит..

113490.00грн.

Блок-флейта Yamaha YRA-61

Блок-флейта Yamaha YRA-61

Вид: Альт Лад: F Система: бароко Корпус: самшит Конструкція: 3-х блокова Колір: натуральний..

5184.00грн.

Блок-флейта Yamaha YRA-64

Блок-флейта Yamaha YRA-64

Вид: Альт Вид: Альт Лад: F Система: бароко Корпус: палісандр Конструкція: 3-х блокова Колір: на..

5184.00грн.

Блок-флейта Yamaha YRA-801

Блок-флейта Yamaha YRA-801

Вид: альт Лад: F Система: бароко Корпус: самшит Конструкція: 3-х блокова Колір: натуральний..

5646.00грн.

Блок-флейта Yamaha YRA-802

Блок-флейта Yamaha YRA-802

Вид: альт Лад: F Система: бароко Корпус: королівське дерево Конструкція: 3-х блокова Колір: нат..

6828.00грн.

Блок-флейта Yamaha YRA-803

Блок-флейта Yamaha YRA-803

Вид: альт Лад: F Система: бароко Корпус: чорне дерево Конструкція: 3-х блокова Колір: натуральн..

6306.00грн.

Блок-флейта Yamaha YRA-804

Блок-флейта Yamaha YRA-804

Вид: Альт Лад: F Система: бароко Корпус: палісандр Конструкція: 3-х блокова Колір: натуральний..

5844.00грн.

Блок-флейта Yamaha YRA-811

Блок-флейта Yamaha YRA-811

Альт Корпус: castellowood Кільця: штучна слонова кістка Система бароко Конструкція: 3-х блокова ..

6516.00грн.

Блок-флейта Yamaha YRA-901

Блок-флейта Yamaha YRA-901

Блок-флейта альт Строй: F Корпус: самшит Система: бароко..

14178.00грн.

Блок-флейта Yamaha YRB-302BII

Блок-флейта Yamaha YRB-302BII

Вид: бас Стрій: F Система: бароко Корпус: пластик Конструкція: 4-х блокова Колір: коричнев..

2820.00грн.

Блок-флейта Yamaha YRB-44C

Блок-флейта Yamaha YRB-44C

Бас, система барокко, клен..

11256.00грн.

Блок-флейта Yamaha YRB-61

Блок-флейта Yamaha YRB-61

Блок-флейта бас, Лад F, Корпус-клен, Система Бароко Включає подвійний клапан F / F #, упор для в..

15786.00грн.

Блок-флейта Yamaha YRGB-61

Блок-флейта Yamaha YRGB-61

Вид: Бас Лад: C Система: бароко Корпус: клен Конструкція: 4-х блокова Колір: натуральний Додат..

28782.00грн.

Блок-флейта Yamaha YRN-801

Блок-флейта Yamaha YRN-801

Вид: Сопрано Лад: F Система: бароко Корпус: самшит Конструкція: 2-х блокова..

4350.00грн.

Показано з 1 по 15 із 109 (8 сторінок)